The PRIMITIVES Group – beatová legenda je zpět s nálepkou českých „Stones“

Kult československé 60′ beatové éry The PRIMITIVES Group se dal po 50-ti letech dohromady a vy můžete být účastníky energií nabitých rockových koncertů …
Skupina a její členové byli v hledáčku tehdejšího režimu, který jakoukoliv odlišnost nebo rebelii tvrdě potlačoval:

Od prvního koncertu v Libockém pivovaru 18. srpna 2016 odehrála v Čechách a na Moravě na svém comebackovém turné desítky koncertů. Kritici a media nešetří chválou. Skupina svůj psychedelický sound šedesátých let přetavila v tvrdé rhythm and blues. Primitivové jsou zpět s instrumentální vyzrálostí a obdivuhodnou energií. U návštěvníků jejich koncertů se skupině zavedla nálepka českých „Stones“ …
VÍTEJTE  na poctivé rockové SHOW !

BIOGRAFIE: 

The PRIMITIVES Group byli první psychedelickou skupinou v Evropě. Jsou také označováni za průkopnicky první skupinu na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, líčení, pyrotechniku, ohňové a kouřové efekty a filmové projekce. Kultovními se staly speciální v té době naprosto unikátní stylové a originální happeningy v pražském F clubu s názvem FISH Feast a BIRD Feast. V historii nejen českého rocku doposud nikým nepřekonané. Přínos Primitivů a jejich velice silný vliv na české hudební scéně je málo doceněný a téměř nezdokumentovaný. 

Skupina vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Tento název vymyslel Josef Bouček a jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn, Jaroslav Erno Šedivý a Karel Černý. Na The PRIMITIVES Group se přejmenovala v roce 1967 s příchodem manažéra Eugena Fialy. Domovskou scénu skupina našla na Smíchově v Music F Clubu. S kapelou spolupracoval významný básník a rebel Ivan „Magor“ Jirous se svojí ženou Věrou, fotograf Jan Ságl a jeho žena, progresivní malířka Zorka. S týmem umělců beatové dekády vymysleli líčení členů kapely podle hvězdných znaků Kabaly, speciální obleky, ohňové, zvukové a filmové efekty. V roce 1967 skupina vystoupila na prvním Československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina se rozpadla v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska. The PRIMITIVES Group hráli písně od skupin The Doors, Fugs, Pretty Things, Jimi Hendrixe , Animals, nebo Mothers of Invention. Na Primitivy navázala v sedmdesátých letech skupina The Plastic People of the Universe.
Dřívější členové : Ivan Hajniš (zpěv) Josef Janíček (kytara) Ivan Pešl (basová kytara) Ludvík Šíma (bicí), František Mašek, Karel Černý, Erno Šedivý, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn, Pavel Pešta, Tolja Kohout, Eugen Fiala (umělecký vedoucí).

Primitivové na 1. Československém beatovém festivalu v Lucerně v roce 1967

Roku 2016 byla skupina The PRIMITIVES Group obnovena a vydala se na comebackové turné…


Napsali o návratu Primitivů v Českém tisku:

Na tuzemskou scénu se po mnoha letech vrátí The Primitives Group

Hudebník Hajniš obnovuje českou bigbítovou skupinu Primitives Group v jiné době, v jiném kontextu

GLOSA: Trutnoff ovládli Primitivové

Nad Bojištěm se přehnala metalová smršť, skvělí byli i „Primitivové“ …

THE PRIMITIVES GROUP JSOU ZPĚT

Banda Primitivů dorazí podpálit budějovickou Fabriku