The PRIMITIVES Group jsou zpět

Ač to zní možná neuvěřitelně, kultovní kapela československé 60′ beatové éry The PRIMITIVES Group se dala téměř po padesáti letech dohromady a vy můžete být svědky jejich živého koncertu …

Od prvního koncertu v Libockém pivovaru 18. srpna 2016 odehrála v Čechách a na Moravě na svém comebackovém turné již desítky úspěšných koncertů. Kritici a media nešetří chválou. Primitivové jsou tedy zpět s instrumentální vyzrálostí a obdivuhodnou energií. U návštěvníků jejich koncertů se skupině zavedla nálepka českých „Stones“ …

Vítejte na poctivé rockové show !


The PRIMITIVES Group je česká psychedelic rocková skupina. Vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Tento název vymyslel Josef Bouček a jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn, Jaroslav Erno Šedivý a Karel Černý. Na The  PRIMITIVES Group se přejmenovala v roce 1967 s příchodem manažéra Eugena Fialy. Domovskou scénu skupina našla na Smíchově v Music F Clubu. Skupina je označována za průkopnicky první skupinu na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, líčení, pyrotechniku, ohňové a kouřové efekty a filmové projekce.

S kapelou spolupracovali  Ivan „Magor“ Jirous se svojí ženou Věrou, fotograf Jan Ságl a jeho žena, progresivní malířka Zorka. S týmem umělců vymysleli líčení členů kapely podle hvězdných znaků Kabaly, speciální obleky, ohňové, zvukové a filmové efekty. Kultovními se staly speciální v té době naprosto unikátní stylové a originální happeningy v pražském F clubu s názvem Fish Feast a Bird Feast. V historii nejen českého rocku doposud nikým nepřekonané. V roce 1967 skupina vystoupila na prvním Československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina se rozpadla v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska.
The PRIMITIVES Group hráli písně od skupin The Doors, Fugs, Pretty Things, Jimi Hendrixe , Animals, nebo Mothers of Invention. Na Primitivy navázala v sedmdesátých letech skupina The Plastic People of the Universe.

Dřívější členové : Ivan Hajniš (zpěv) Josef Janíček (kytara) Ivan Pešl (basová kytara) Ludvík Šíma (bicí), František Mašek, Karel Černý, Erno Šedivý, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn, Pavel Pešta, Tolja Kohout, Eugen Fiala (umělecký vedoucí).

Roku 2016 byla skupina The PRIMITIVES Group obnovena a koncem srpna se vydala na turné…

The  PRIMITIVES Group, BIO – English

The  PRIMITIVES  Group was the first Czech psychedelic music group founded in 1965. It was named The PRIMITIVES by Josef Bouček. The founding members were Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn, Jaroslav Erno Šedivý and Karel Černý. The new name The PRIMITIVES  Group was altered by their new manager Eugene Fiala. The band found their home
stage in the F Club in Smíchov. The band belonged to one of the first ones using the fire and smoke effects. The band closely cooperated with a Czech poet Martin Magor Jirous, his wife Věra, and with a photographer Jan Ságl and his wife Zora, a progressive painter. Along with a group of artists the band members used special costumes and make-up originating in the Kabala star signs . The Fish Fest and Bird Fest were two absolutely unique cult events taking place in the F Club. The band performed at the First Czechoslovak Beat Festival in 1967 and 1968. The band ceased to exist after their singer Ivan Hajniš had emigrated to Sweden.
The band also played covers by their contemporary famous band such as The Doors, Fugs, Pretty Things, Jimi Hendrix, Animals and Mothers of Invention. The band was later transformed into The Plastic People of the Universe in the Seventies.

The band got back together in 2016 and they set out on tour. Since then, the band have performed ove twenty successful concerts throughout the whole country with a highly positive critical acclaim. They continue to tour in 2017 and you are very welcome to see their show!

Napsali o COMEBACKu Primitivů v Českém tisku:

Na tuzemskou scénu se po mnoha letech vrátí The Primitives Group

Hudebník Hajniš obnovuje českou bigbítovou skupinu Primitives Group v jiné době, v jiném kontextu

GLOSA: Trutnoff ovládli Primitivové

Nad Bojištěm se přehnala metalová smršť, skvělí byli i „Primitivové“ …

THE PRIMITIVES GROUP JSOU ZPĚT

Banda Primitivů dorazí podpálit budějovickou Fabriku