Ivan HAJNIŠ – zpěv a bluesová harmonika

Český bluesový zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a  legenda československého undergroundu.
Ivan Hajniš, hvězda prvních dvou ročníků Beatového festivalu, je zapsán do historie českého bigbítu jako frontman The PRIMITIVES Group, první udergroundové kapely ve východní Evropě a nejoriginálnější české rockové kapely beatové éry 60. let. Primitivové jsou uváděni jako první kapela na světě, která začala používat při koncertech vizuální prvky a efekty, ohně, peří, živé ptáky, ryby atd. Členové kapely se malovali podle motivů hvězd z Kabaly.
Skupina byla velice populární už od svého založení a to roku 1965 až do roku 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska.Po svém odchodu z bývalého Československa působil na americké a západoevropské bluesové scéně.
Po svém odchodu z bývalého Československa působil na americké a západoevropské bluesové scéně. Po svém odchodu z bývalého Československa působil na americké a západoevropské bluesové scéně.

Ivan Hajniš ovšem na hudbu nezanevřel a věnuje se jí stále aktivně dodnes. Koncertuje po celé Evropě a často také reprezentuje Českou republiku na významných mezinárodních událostech, jako jsou Ballerup International Music Festival (Dánsko), 20. Výročí pádu Berlínské zdi (s německou kapelou Mr. Speiches Monokel Blues Band) a řadě dalších. Ivan si také zahrál s jedním z nejúspěšnějších trumpetistů světa Wyntonem Marsalisem (USA). Je pravidelným hostem na lodích plujících mezi Švédskem, Německem, Finskem a Estonskem. Vidět jste ho mohli také v České televizi v pořadech Blues ze Staré Pekárny, Večírky semaforu, dokumentární cyklus ČT Bigbít, Fenomén Underground atd. Vydal několik CD a LP s vlastní tvorbou, z nichž poslední nese název „Best of Ivana Hajniše“ 18 originálních skladeb v anglickém jazyce. Ivan Hajniš napsal v roce 2012 knihu Emigrace Primitiva.  Pro velký zájem se dotiskl i další náklad. Povzbuzen úspěchem své první knihy se Ivan rozhodl napsat další  s názvem Ukradené děti. Kniha popisující mimo jiné i autentické zážitky z jeho pobytu ve Švédském vězení byla vydána v roce 2015.