Video

Primitives Group v Lucerně.

Československý beat – festival – Festival beatových legend,

potřetí a naposledy 16.10.2022.

 

The Primitives Group of Prague – Květinový festival live 2022, Statek u mnicha, Vracla

 

Ohnivá žena vespolek s Primitivy. MusicClub Modra Vopice  8.7.2020

 

2019Křest knihy Legenda The PRIMITIVES Group

PRAVDIVÝ PŘÍBĚH SKUPINY, KTERÁ POLOŽILA ZÁKLADY ČESKÉHO UNDERGROUNDU…

“ Není to kniha pro češtináře, určitě se najdou zase lidé, kteří mě budou pranýřovat a nadávat mi do Primitivů za mojí lidskou, nefalešnou vzpomínku šedesátých let a temna bolševického teroru naší republiky… “ Ivan Hajniš.

Křest knihy: 30.4. 2019 20:00 FreeMasonic club pub: Týnská 10, Praha 1 – Staré město

Kmotři:

Michal Prokop a František „Čuňas“ Stárek

 

CELEBRATION 18.8. Futurum Praha

Two years from the rebirth of the BEAT legend PRIMITIVES !

18.8.2018 jsou to 2 roky co začala skupina The PRIMITIVES Group opět po 50-ti letech koncertovat. Máme zatím odehráno 60 koncertů doma i v zahraničí /Švédsko a Dánsko /.

24.8.2018 ve 21hod na ČT2 dokument natáčený i v klubu Futurum na comebackovém koncertě Primitivů loňského srpna zahraničním štábem, pořad se jmenuje 1968mm tak se koukejte …

 

The PRIMITIVES Group – Medley from The Doors (Live)
Special Guest on Eliminace for Poland ROCK Festival, Lucerna Music Bar, Praha, 31.5. 2018
 
 

Original The Primitives BeerLibocký pivovar 2017

 

 

The PRIMITIVES Group Československý BEATový festival po 50-ti letech

Lucerna-Velký sál 17.12. 2017

Zdroj: ČTArt

První Československý beatový festival byl několikadenní a konal se ještě v době uvolněnější společenské atmosféry v roce 1967. Byly ještě dva v roce 1968 a v roce 1971 poté už ho ale vytlačila normalizace. Skupina The PRIMITIVES Group se se zúčastnila obou prvních ročníků. Překvapila zejména na druhém, kde předvedla úžasnou show plnou světel i ohňových efektů. A nad tím vším lítala vyděšená holubice. Na naše tehdejší poměry něco naprosto neskutečného. Skupina tyto efekty na jevišti u nás používala jako vůbec první. Se skupinou spolupracoval Ivan „Magor“ Jirous a další zajímavé osobnosti beatové dekády. S týmem umělců vymysleli líčení podle hvězdných znaků kabaly a všechny ony zmíněné efekty. Když Ivan Hajniš emigroval do Švédska, skupina se rozpadla. Byla obnovena v roce 2016 a tak právem patřila na vzpomínkový koncert do Lucerny…

 

 

Ivan HAJNIŠ & The PRIMITIVES Group na Valašském špalíčku 2017reportáž

Zdroj: TV studio Sněženka

 

 
The PRIMITIVES Group – Návrat legendy po 50-ti letech
Pro pamětníky i nepamětníky připomínka kultu Primitivů.
Zdroj: dokumentární seriál Bigbít, Česká televize.
The PRIMITIVES Group je kultovní česká psychedelic rocková skupina.
Vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové.
Na název The PRIMITIVES Group se přejmenovala v roce 1967. Skupina je označována za jednu z prvních na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, ohňové, pyrotechnické a kouřové efekty. V roce 1967 skupina vystoupila na prvním československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina se rozpadla v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval.
The PRIMITIVES Group hráli písně, mimo jiné, od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe …
 
 

The PRIMITIVES Group – 168mm TV Arte – SEX, SVATÍ A ROKENROL

Přelomový rok 20. století, 1968, symbol společenských, politických a kulturních proměn, pohledem lidí z celého světa, kteří tehdejší dění natáčeli na své amatérské 8mm kamery. Unikátní třídílná série vznikla v rámci mezinárodní spolupráce v multikulturním projektu francouzké TV Arte.

Kapela The PRIMITIVES Group byla první psychedelickou skupinou v Evropě, která změnila život Ivanu Magorovi Jirousovi. Vůbec celý přínos Primitivů, jejich velice silný vliv na české hudební scéně, je málo doceněný a téměř nezdokumentovaný.

Část z dokumentu TV Arte 168mm – SEX, SVATÍ A ROKENROL

https://www.arte.tv/en/