O kapele

Členové kapely

Ivan Hajniš
Jarda Šantrůček
Ivan Drimaj
Josef Havlíček
Zdeněk Burda
Boryš Vladimír Secký – host kapely

Lidi okolo kapely

Jarda Horvath
Josef Maděra
Vlastimil Shaana Šantroch
Leoš Zedníček a Roman Posselt
Petr Cerva a Kiki Šantrůčková
Tereza Cobra Dvořáková
Klárka Maja Machát
Yassmine de Mortifére – Michaela Peřinová<!
David Pátek

Manager kapely

Slávek Jísa
Roman Brejcha

The PRIMITIVES Group je kultovní česká psychedelic rocková skupina.
Vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové.
Skupina je označována za jednu z prvních na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, ohňové, kouřové, pyrotechnické, zvukové efekty a filmové projekce. S kapelou spolupracoval Ivan „Magor“ Jirous se svojí ženou a vymysleli líčení členů kapely podle hvězdných znaků Kabaly. Kultovními se staly speciální v té době naprosto unikátní originální happeningy v pražském F clubu – Fish Feast a Bird Feast. Skupina byla velice populární mezi diváky i hudebními kritiky už od svého založení až do roku 1969, kdy se rozpadla, když Ivan Hajniš emigroval do Švédska, kde žije do současnosti.

Obnovená verze Primitivů se vydala na turné koncem srpna 2016 a odehrála přes 20 koncertů v Čechách a na Moravě. Turné bude pokračovat i v roce 2017 a skupina překvapí ještě expresivnějším podáním své podiové show …

The PRIMITIVES Group was the first Czech psychedelic music group founded in 1965. It was named The Primitives by Josef Bouček. The founding members were Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn and Karel Černý. The new name The Primitives Group was altered by their new manager Eugene Fiala. The band found their home stage in the F Club in Smíchov. The band belonged to one of the first ones using the fire and smoke effects. The band closely cooperated with a Czech poet Martin Magor Jirous, his wife Věra, and with a photographer Jan Ságl and his wife Zora, a progressive painter. Along with a group of artists the band members used special costumes and make-up originating in the Kabala star signs. The Fish Fest and Bird Fest were two absolutely unique cult events taking place in the F Club. The band performed at the First Czechoslovak Beat Festival in 1967 and 1968. The band ceased to exist after their singer Ivan Hajniš had emigrated to Sweden.
The band also played covers by their contemporary famous band such as The Doors, Fugs, Pretty Things, Jimi Hendrix, Animals and Mothers of Invention. The band was later transformed into The Plastic People of the Universe in the Seventies.
The band got back together in 2016 and they set out on tour. Since then, the band have performed ove twenty successful concerts throughout the whole country with a highly positive critical acclaim. They continue to tour in 2017 and you are very welcome to see their show !
autor: Roman Brejcha

10

Historie kapely

O VZNIKU NAŠI NOVE KAPELY
Nápad comebacku The Primitives Group vznikl v autě na cestě domů, do Prahy, kdy jsme s kamarády Jirkou a Lucii v autě diskutovali odehraný koncert v Nymburku, v klubu U Strejčka.
Kamarádům se moc líbilo rockovější pojetí kapely ,,Ivan Hajniš & Dr. T.B.C. bandu, a položili mi otázku? Proč nepostavit novou, rockovější kapelu, která se bude jmenovat stejně tak jako moje kdysi tak úspěšní The Primitives Group.
Kromě Jirky a Lucky mě již mnoho lidí z branže dlouhá léta přemlouvalo k znovuzrození Primitivů. Nakonec se mi ten nápad docela zalíbil a postavili jsme na jaře letošního roku novou kapelu ,,The Primitives Group,,.
A stalo se……..

Lucka zkontaktovala bubeníka Pepu Havlíčka a ten okamžitě přislíbyl účast neboť Revival Tom Petyho se jim nějak zhroutil. No ale jen tak lehké to zase nebylo 🙂 ….Za pár hodin si to Pepa rozmyslel, zavolal Lucce že nějakou jazzárnu jak Ivan hrál s The New Blues bandem nebude hrát – že chce hrát ráznej bigboš.
No ale zase to vzal nazpět po rozmluvě se mnou, když jsem vysvětlil Pepovi že chci taky správnej rock nářez a že nechám kapele volné ruce k budování repertoáru.
Pepa oslovil kytaristu Tomáše Pavelku a Jardu Šantrůčka na keaboards a ti přislíbyli 100% účast. Já jsem se zase zeptal Martina Bergmanna který dlouho snil o tom že by si rád zahrál v nějaké kapele. Věděl jsem že něco dokáže zahrát a tak jsme to s ním zkusili i když při prvních zkouškách to nebylo ono. Martin byl docela rezavej – dlouho s nějakou kapelou nehrál ale přislíbyl že se na to vrhne – a dokázal to svojí pracovitostí. Nakonec jsem oslovil kamaráda Zdeňka Burdu zakládajícího člena starých Primitivů a Zdenda byl nadšený tím že do toho jdeme. A tak vznikla nová sestava The Primitives group.
Ke kapele se přidali fantastičtí človíčci jako např: Josef Maděra videa a efekty, Jarda Horváth zvuk, Vlastimil Schaana Santroch vytvořil PG logo, webové stránky a podle návrhu Jirky Fučikovského banér PG. Slávek Jísa a Roman Brejcha manažéři, Leoš Zedníček bez kterého by nebyla na světě trička a stage-bannery Primitivů a Jablonecká posila Roman Posselt který nám vyrobil ty krásné stage-bannery, trička a jiné tiskoviny u jeho firmy Coyote 33 – fantastický lidičky a kamarádi..
Premiéra proběhla v Libockém pivovaru v Praze dne 18 srpna kde se dokoce čepovalo pivo -,,The Primitives BEER,, speciálně uvařené k tomuto koncertu! Pivo „The Primitives Beer“ uvařil David Pátek majitel Libockého pivovaru.
autor:Ivan Hajniš 18.8.2016

Hospodářské noviny:

Hudebník Hajniš obnovuje českou bigbítovou skupinu Primitives Group v jiné době, v jiném kontextu

http://art.ihned.cz/c1-65405080-the-primitives-group-ivan-hajnis

The PRIMITIVES GROUP – Návrat legendy po 50-ti letech…

Pro pamětníky i nepamětníky připomínka kultu Primitivů. Zdroj: dokumentární seriál Bigbít, Česká televize.

The Primitives Group je kultovní česká psychedelic rocková skupina.
Vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové.
Na název The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967. Skupina je označována za jednu z prvních na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, ohňové, pyrotechnické a kouřové efekty. V roce 1967 skupina vystoupila na prvním československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina se rozpadla v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval.
The Primitives Group hráli písně, mimo jiné, od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe …

autor Roman Brejcha

http://https://www.youtube.com/watch?v=BOTZLUxidlU

 

pg1960s

 

2 komentáře u „O kapele“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The Primitives Group was the first Czech psychedelic music group founded in 1965. It was named The Primitives by Josef Bouček. The founding members were Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn and Karel Černý. The new name The Primitives Group was altered by their new manager Eugene Fiala. The band found their home stage in the F Club in Smíchov. The band belonged to one of the first ones using the fire and smoke effects. The band closely cooperated with a Czech poet Martin Magor Jirous, his wife Věra, and with a photographer Jan Ságl and his wife Zora, a progressive painter. Along with a group of artists the band members used special costumes and make-up originating in the Kabala star signs . The Fish Fest and Bird Fest were two absolutely unique cult events taking place in the F Club. The band performed at the First Czechoslovak Beat Festival in 1967 and 1968. The band ceased to exist after their singer Ivan Hajniš had emigrated to Sweden. The band also played covers by their contemporary famous band such as The Doors, Fugs, Pretty Things, Jimi Hendrix, Animals and Mothers of Invention. The band was later transformed into The Plastic People of the Universe in the Seventies. The band got back together in 2016 and they set out on tour. Since then, the band have performed ove twenty successful concerts throughout the whole country with a highly positive critical acclaim. They continue to tour in 2017 and you are very welcome to see their show! Band The Primitives Group: Ivan Hajniš – song, harmonica, acoustic guitar, Zdeněk Burda – solo guitar, Ivan Drimaj – bass guitar, Josef Havlíček – drums, Jarda Šantrůček – keyboards and hammond sound