2 CD The PRIMITIVES Group – Comeback live 2017

Od 1.12. bude v distribuci Guerilla Records k mání 2 CD The PRIMITIVES Group – Comeback live 2017.
Jedná se o záznam stávajícího repertoáru, který tvoří převážně bluesové a rock ‚n‘ rollové písně Ivana Hajniše a pár reminiscencí na staré časy. Druhý disk obsahuje několik originálních písní Primitivů, jak je natočili v roce 1968 a podstatnou složkou tohoto disku je vizuální příloha v podobě dobových fotografií Jana Ságla.

INFO :

Legenda a průkopníci československé psychedelické scény The PRIMITIVES Group zazářili v roce 1968 na hvězdy české pop music nepřehlédnutelným plamenem. Sovětská vojska však jejich žár velice brzy uhasila a kapela se rozprchla tu do emigrace, tu do undergroundu.
V roce 2016 se její leader Ivan Hajniš rozhodl skupinu oživit, byť namísto psychedelického hávu a rituálních masek ji oblékl do tvrdého rhythm and bluesového hávu a ohně dnes slouží spíše jako reminiscence dob, kdy každé vystoupení bylo unikátem. Současný repertroár přináší první disk, koncert nahraný u příležitosti oslavy prvního roku comebacku Primitivů. Druhý disk je skutečnou raritou, v pečlivě schraňovaném archivu PopMusea bylo uloženo šest skladeb, natočených v roce 1968 ve zkušebně Primitives a které vydáváme hlavně proto, abychom uvedli na správnou míru tvrzení, že „Primitivové neuměli hrát a dělali jenom bordel“. Součástí tohoto archivního disku jsou i dobové fotografie Jana Ságla, propagační film a několik rozhovorů s Ivanem Hajnišem, v nichž vzpomíná na minulost kapely a hodnotí její současnost …

Ukázka k poslechu zde:
http://www.guerilla.cz/?s=cd&ss=listen&id=151

Objednat si možno na e-mailu info@guerilla.cz